مهندسی شبکه

آیتی تبریز آماده ارائه می باشد

راه اندازی شبکه

هر شبكه كامپيوتري بايد با توجه به شرايط و سياست هاي هر سازمان، طراحي و پياده سازي گردد. بديهي است، در صورتي كه زير ساخت فوق به درستي طراحي نشود، در زمان استفاده از شبكه با مشكلات متفاوتي برخورد نموده و بايد هزينه هاي زيادي به منظور نگهداري شبكه و تطبيق آن با خواسته هاي مورد نظر، صرف شود
پس از مراحل مشاوره و طراحی، اجرای شبکه قرار دارد که باتوجه به طرحهای داده شده توسط کارشناسان و بررسی نیازهای سازمان توسط تیم مجرب و تکنسینهای این مجموعه اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

راه اندازی سرور

با راه اندازی و وجود شبکه در محل کار وجود سرور یک امر الزامی می باشد که آیتی تبریز با توجه به این امر توانایی نصب و راه اندازی انواع سرور اعم از Domain Server ، Dns Server ، DHCP Server ، File Server  ، Mail Server ، Internet server ، Vpn Server را دارد که با نصب و پیکربندی هر کدام از اینها تهیه نسخه پشتیبان بصورت اتوماتیک ( Backup ) پیاده سازی می شود تا احتمال خرابی یا از دست دادن داده ها به حداقل و یا کاملا به صفر برسد .

پیکربندی سوئیچ ، روتر

به زبان ساده این سخت افزارها هستند که ارتباط ما را برقرار کرده و بسته های دیتا را از یک نقطه، به نقطه ای دیگر منتقل می سازند. روترها و سوئیچ ها جزو سخت افزارهایی هستند که از آنان برای هدایت ترافیک از یک مسیر به مسیر دیگر استفاده می شود. در حقیقت هیچ شبکه هوشمندی وجود ندارد که در آن روتر و سوئیچ وجود نداشته باشد که آیتی تبریز آماده پیاده سازی انواع سوئیج و روتر Cisco  و روتر و اکسس پوینت Microtik   می باشد .

مجازی سازی شبکه و سرور

از آنجایی که در برخی از شرکت ها،سازمان ها برای پیاده سازی انواع سرور و سرویس ها باید هزینه زیادی را جهت تامین قطعات بپردازند ، می توان با مجازی سازی و تجمیع سرورها به صورت ماشین مجازی در یک سرور قدرتمند می تواند هم مقرون به صرفه بوده و هم از نظر اشغال فضا و دسترسی سریع مورد تائید می باشد که Raid بندی و نصب Esxi ، راه اندازی Vcenter ، ایجاد ماشین مجازی ، تهیه نسخه پشتیبان ( Backup ) به صورت اتوماتیک از جمله موارد قابل اجرا برای پیاده سازی سرور مجازی می باشد

پیکربندی فایروال یا دیواره آتش

در اصطلاح فایروال سیستمی است که شبکه و یا کامپیوتر شخصی شما را در مقابل نفوذ مهاجمین، دسترسی‌های غیرمجاز، ترافیک‌های مخرب و حملات هکرها محافظت کند. قوانینی که در یک فایروال قرار دارد بر اساس نیازهای امنیتی یک سازمان و شرکت تعیین می‌شود. ترافیکی می‌تواند اجازه ورود و خروج را داشته باشد که منطبق بر سیاست‌های امنیتی فایروال باشد و بقیه ترافیک غیر مجاز است.

پشتیبانی

شبکه کامپیوتری در واقع ستون فقرات بخش آیتی و فناوری اطلاعات شرکت شما است. اتصال تمامی دستگاه ها به وسیله این شبکه صورت می پذیرد و تمامی اطلاعات و دیتاها در این بستر منتقل می شود. نصب شبکه های کامپیوتری و پشتیبانی از آن دسترسی به تمام بخش های سخت افزاری و نرم افزاری را در یک بستر واحد فراهم می آورد. هر کدام از خطوط ارتباطی، سرور، سوئیچ ها، رایانه ها، چاپگرها و یا اتصال اینترنت ممکن است دچار مشکل یا اختلال شوند. این اختلال و یا قطعی ممکن است به صورت کلی و یا جزئی رخ بدهد. در این زمان است که کار پشتیبان شبکه شروع می شود و به سرعت این مشکلات را بر طرف می کند. این فرد با مدیریت پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری می تواند تمام مشکلات رخ داده را رفع نمیاد. 

با ما در باشید

Daco_4978913
pngegg (1)